Klacht: Niet afmaken route, verkeersovertreding, en discriminatie.

Belal36 op 12 december 2018 over Arriva in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 3 januari 2019
Reactie van het bedrijf:

Beste Belal36, We hebben het voorval besproken met de desbetreffende chauffeur. De chauffeur zal voorlopig niet meer ingezet worden op deze route. Wij bieden u excuses aan voor het ervaren ongemak! Het klopt overigens wel dat niet alle chauffeurs doorrijden...

Klanttevredenheid: 3.0/10 ★★☆☆☆
Bedrijf Arriva
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 12 december 2018

Een passagier diende een klacht in over buslijn 130 van Arriva, waarbij de chauffeur weigerde de route naar het AZC Gilze te voltooien en passagiers 2,5 km voor de bestemming liet uitstappen. De chauffeur maakte discriminerende opmerkingen en blokkeerde een kruispunt tijdens het keren. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Vandaag 12-12-2018 buslijn 130 richting Gilze AZC. Nr. bord 8960.
Om 16.20 zijn wij ingestapt bij de halte Kapittelstraat in Gilze.
Wij wilden naar het AZC Gilze maar de chauffeur stopte aan het einde van de Oranjestraat , 2,5 km vanaf de halte AZC. Hij zei tegen alle vier passagiers dat dit het eindpunt was en dat ze uit moesten stappen. Hier is niet eens een halte. hij zei dat hij niet naar het AZC ging dat het maar vijf minuten lopen was en dat ze konden kiezen of uitstappen of mee naar Breda. Vervolgens ging hij keren op het kruispunt, daarmee het kruispunt blokkerend, en reed terug naar de Lange Wagenstraat. Hij maakte discriminerende opmerkingen zoals : als jullie alleen maar Engels kennen waarom gaan jullie niet terug naar je eigen land. Tegen een meisje van 11 jaar verloor hij zijn zelfbeheersing en begon te schreeuwen. Wij zijn heel erg geschrokken van de agressieve toon waarop hij weer zij dat wij de bus moesten verlaten of mee naar Breda moesten gaan. In de bus is een camera wilt u s.v.p. de beelden bekijken zodat u kunt zien dat wij gelijk hebben?

Gewenste Oplossing:

Wij zijn tevreden als de chauffeurs voortaan normaal doorrijden naar eindhalte bij het AZC.
En zich niet meer discriminerend uitlaten.

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Arriva in behandeling genomen

Bericht van

7 jaren geleden - Beste Belal36, Oei, wat een nare ervaring. Ik zet het gelijk uit bij de manager van deze bus. Zodra wij meer weten, hoor je van ons. Met vriendelijke groet, ^Wouter Medewerker Klantenservice Arriva

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Arriva een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Arriva

Heeft op 03 januari 2019 om 14:33 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Belal36,

We hebben het voorval besproken met de desbetreffende chauffeur. De chauffeur zal voorlopig niet meer ingezet worden op deze route.

Wij bieden u excuses aan voor het ervaren ongemak!

Het klopt overigens wel dat niet alle chauffeurs doorrijden naar het AZC. Dit heeft te maken met de onmogelijkheid om op normale manier te keren bij AZC (men moet hier achteruit rijden). We zijn nu op zoek naar een oplossing hiervoor.

Mocht je nu of in de toekomst nog vragen hebben over deze melding of een ander voorval, dan adviseer ik je om contact met ons op te nemen via onze Twitterpagina onder @Arriva_NL of via onze Facebookaccount Arriva Nederland.

Met vriendelijke groet,
Lina
Arriva Klantenservice Medewerker

Belal36

Heeft op 05 januari 2019 om 22:03 geantwoord

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Het probleem is dat de bestuurder voor 2.5 km van het AZC gekeerd heeft en dat was niet veilig omdat hij in een auto weg gekeerd heeft.
Ik ben in het AZC sinds 2 jaar geleden en dat gebeurt nooit met ons.
Bovendien hebben wij geen exuses van u gekregen voor de slechte gedrag van de chauffeur tegen de meisje van 11 jaar oud en andere mensen ook.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten