Klacht: De wachtrijen zijn bizar

Lennardbouman op 25 september 2018 over Western Union in de categorie Wisselkantoren

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Wisselkantoren
Status Open
Datum 25 september 2018

Een klant heeft herhaaldelijk problemen ervaren met lange wachttijden bij de Western Union in Rotterdam bij Zuidplein. Hij merkt op dat er vaak slechts één medewerker aanwezig is, wat leidt tot rijen die zelfs de straat op lopen. De klager vraagt om meer personeel of extra locaties om de situatie te verbeteren.

Mijn Klacht:

Beste western union,

Ik wil graag een klacht indienen over de western union in Rotterdam bij Zuidplein. Ik moest hier nu al een paar keer geld ophalen en elke keer als ik hier kom tref ik een rij waar je echt niet blij van wordt. Et werkt elke dag maar een persoon hier en de rijen beginnen vaak al bij een winkel aan de overkant. Hoe is dit mogelijk is mijn vraag. Want dit is niet te filmen en ik ben ook niet de enige persoon die hier last van heeft dus spreek ik voor velen. Doe hier wat aan zoals meer personeel inzetten of meer western unions plaatsen. Als dit niet gebeurd dan is dat alleen maar vanwege financiële kwesties en wordt er niet gekeken naar de belangen van jullie consumenten en klanten. In Azië of waar dan ook ter wereld zijn de rijen niet zoals hier in Rotterdam zuidplein. Ik hoor van jullie terug of misschien wel niet. In ieder geval is et nu wel bekend. Ik hoop je genoeg te hebben geïnformeerd en nog een fijne dag en succes met dit probleem.

Mvg,

Lennard Bouman

Gewenste Oplossing:

Nooit

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Western Union

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Western Union nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM