Klacht: Cadeaukaart zonder saldo gekregen

Groentje412 op 18 augustus 2018 over Kruidvat in de categorie Drogisterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Kruidvat
Categorie Drogisterijen
Status Open
Datum 18 augustus 2018

Een klant heeft op 21 juli 20 euro contant betaald voor een Kruidvat cadeaukaart in Deurne, maar ontdekte later dat er geen saldo op de kaart stond. Kruidvat kan de aankoop niet verifiëren omdat er geen bon is verstrekt, en de klant voelt zich hierdoor opgelicht. De winkel weigert verantwoordelijkheid te nemen, wat leidt tot frustratie bij de klant.

Mijn Klacht:

Op 21juli heb ik 20 euro voor een Kruidvat cadeaukaart contant betaald bij Kruidvat in Deurne voor mijn jarige zus. Afgelopen week wilde mijn zus een cadeau hiervoor gaan kopen en toen bleek er niets op te staan. De verkoopster heeft echter wel 20 euro contant van mij ontvangen. Ik ben dus door de verkoopster opgelicht. Kruidvat Deurne doet niets want ik kan niet bewijzen dat ik de kaart gekocht heb volgens hen, kreeg geen bon van de verkoopster. En op hun kassa is de bon niet aangeslagen. Met mijn vraag of de cassiere misschien iets vergeten is, of bewust of onbewust het geld zelf genomen heeft krijg ik te horen dat ik niet mag suggereren dat de verkoopster gestolen heeft van mij. Maar nu suggereerde Kruidvat wel dat ik de cadeaukaart gestolen heb. Ik weet 100% zeker dat zij 20 euro gekregen hebben.

Gewenste Oplossing:

Mijn 20 euro en excuses voor de belediging en ongemak

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Kruidvat

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Kruidvat nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM