Klacht: Wasmachine: inkt van het menu komt eraf

Anton Versluis op 13 augustus 2018 over Samsung in de categorie Electronica Merken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Samsung
Categorie Electronica Merken
Status Open
Datum 13 augustus 2018

Na enkele maanden gebruik van de Samsung wasmachine WD80J6400AW - Ecobubble, begint de inkt van het menu los te laten bij aanraking. Dit leidt tot zorgen over de leesbaarheid van de knoppen. Daarnaast ervaart de klager problemen met het digitaal aanmelden van de klacht op de Samsung website, omdat dit alleen mogelijk is via Facebook of Twitter.

Mijn Klacht:

Enkele maanden nadat wij een nieuwe Samsung wasmachine WD80J6400AW – Ecobubble hebben gekocht, komt de inkt van het menu er reeds af als je het aanraakt of er tegenaaan komt.
Binnenkort hebben wij geen idee meer wat de knoppen doen.

Bovendien heeft de Samsung website geen mogelijkheid om dit digitaal aan te melden, tenzij je inlogt via Facebook of Twitter.

Gewenste Oplossing:

Herstel van de inkt en een oplossing dat deze niet meer weggewreven kan worden.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Samsung

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Samsung nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM