Klacht: examinator had niet in moeten grijpen

meinonaf op 31 juli 2018 over CBR in de categorie Overheid

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf CBR
Categorie Overheid
Status Open
Datum 31 juli 2018

Tijdens het rijexamen volgde de klager de instructies van de examinator, maar raakte in de war bij een splitsing van rijstroken. Toen de klager zich realiseerde dat hij de verkeerde rijstrook had gekozen, besloot hij door te rijden om veilig om te keren. De examinator greep in door het stuur naar links te draaien, wat de klager als ongepast ervaart.

Mijn Klacht:

Ik kreeg tijdens mijn rijexamen te horen dat ik borden richting X moest volgen. Bij het eerste verkeerslichten ging dit goed en ik kwam uit op de juiste rijstrook. Het was overigens de enige rijstrook in de richting X. eenmaal de hoek om splitste de weg in twee rijstroken. Voor X had ik de linker op gemoeten, dit had ik te laat gezien en wilde netjes zoveel mogelijk rechts rijden. Toen ik er achter kwam dat ik de verkeerde rijstrook op reed keek ik om me heen en besloot dat het niet veilig was om alsnog naar links te gaan, vanwege meerder auto’s naast mij. Ik wilde doorrijden om vervolgens op een veilige plek om te keren. Op dit punt was ik al voorbij de blokmarkering, naast een doorgetrokken streep. Dit is waar mijn rijexaminator alsnog ingreep en mijn stuur naar links draaide.
Ik voel me niet goed bij het feit dat ik ben afgerekend op dat ik de verkeerde rijrichting op ging, en de veilige keuze maakte om niet meer naar links te gaan. Daarnaast deed mijn examinator iets dat niet mocht, ik was namelijk voorbij de doorgetrokken streep. Ik snap dat ik beter op de borden had moeten letten, maar ik ben het niet eens met zijn ingreep, die ervoor heeft gezorgd dat ik zakte, en vind dat hij mij de kans had moeten geven om het probleem zelf en veilig op te lossen.
Het voelt alsof ik geen inspraak kan hebben over hoe een rijexamen verloopt omdat het altijd mijn woord tegen dat van de examinator is en er niemand is die ook heeft kunnen zien welke situatie zich voor heeft gedaan. Hierdoor zakken er heel veel mensen die ook geslaagd hadden kunnen zijn.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden wanneer het niet meer mijn woord tegen het zijne is, en wanneer een derde partij meebeslist over de uitslag van rijexamens.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over CBR

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over CBR nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM