Klacht: betaald en geen goederen gekregen

sigarlaki op 17 mei 2018 over Smile Living in de categorie Meubelwinkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Meubelwinkels
Status Open
Datum 17 mei 2018

Een klant heeft in april een salontafel besteld bij Smile Living, maar heeft tot nu toe geen goederen ontvangen en geen reactie gekregen op zijn pogingen om contact op te nemen via telefoon en WhatsApp. De klant vermoedt dat het bedrijf, dat onderdeel is van Handelsonderneming Zutphen, mogelijk oplichters zijn, aangezien ook andere contactnummers niet bereikbaar zijn.

Mijn Klacht:

In april salontafel besteld, duurt 1 tot 3 weken, tot op heden geen reactie.
het 0687265708 telefoon nr. reageert niet. ook niet op whats app.
het is onderdeel van Handelsonderneming Zutphen. Marsweg 117B Te Zutphen. Ze staan ook op marktplaats met nog een ander mobiel nr. maar die gaat niet eens over.
Volgens mij oplichters.

Gewenste Oplossing:

Wanneer de tafel geleverd wordt, anders mijn geld terug.
bestel nr. OCBHUEHNM op 2 april 2018

Reactie van de melder van de klacht sigarlaki

8 jaren geleden - Wacht nog op reacties

Alle klachten die gemeld zijn door sigarlaki
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM