Klacht: Bestelling

Faith Lent op 12 april 2018 over boohoo in de categorie Internetshops - Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf boohoo
Status Open
Datum 12 april 2018

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Beste heermevrouw,

Ik wacht nu al 10 dagen op mijn pakketje die ik op de site van boohoo gekocht heb.. ik zag staan dat de standaard bezorging voor Nederland 4 werkdagen zijn maar ik wacht al veel langer dan 4 werkdagen… mijn geduld raakt op en dus raak ik ook erg geïrriteerd… ik zoek naar duidelijkheid. Ik heb dus ook een mail gestuurd naar boohoo zelf maar geen reactie gekregen. Ik zou graag willen weten wat er fout gegaan is met mijn bestelling..

Met vriendelijke groet,

Faith

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden wanneer ik duidelijkheid gekregen heb over mijn pakketje, ik wacht nu al veelte lang en mijn gedult raakt op. Ik wil weten waar mijn pakketje is en of die überhaupt nog wel komt.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over boohoo

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over boohoo nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten