Klacht: Bus rijd door terwijl 5 mensen hun hand uitstaken

Michael123456a op 07 april 2018 over Arriva in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
βœ… Klacht opgelost op 7 april 2018
Reactie van het bedrijf:

Beste Michael Heijnemans, Wat ontzettend jammer om te lezen.Ik begrijp uit je klacht dat de chauffeur is doorgereden terwijl meerdere reizigers hun hand uitstaken om aan te geven dat ze wilden instappen. Hij keek zelfs jullie richting uit en reed...

Bedrijf Arriva
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 7 april 2018

Op 5 april in Tilburg stak een groep van vijf mensen hun hand uit om bus 8, die met vertraging arriveerde, te laten stoppen. Ondanks dat de buschauffeur in hun richting keek, reed de bus door zonder te stoppen, wat als onprofessioneel en ongepast werd ervaren. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Bus 8 zou normaal om 18.14 stoppen in de paterstraat ( tilburg, 5 april ). Nu zei de site van 9292 dat de bus iets vertraging had, dus deze kwam om 18.30. En ja hoor, er kwam een half beladen bus aan rond die tijd. Mooi!
Maar terwijl ik en 4 andere wachtenden hun hand uitstaken reed de bus gewoon vrolijk verder. Hij keek wel onze richting uit, maar besloot niet te stoppen. Behoorlijk associaal en onprofessioneel.

Gewenste Oplossing:

Ik zie graag dat de bewuste chauffeur die op 5 april 2018 om 18.30 langs de paterstraat reed in bus 8 hierop aangesproken word.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Arriva in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Arriva een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Arriva

Heeft op 07 april 2018 om 14:14 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Michael Heijnemans,

Wat ontzettend jammer om te lezen.Ik begrijp uit je klacht dat de chauffeur is doorgereden terwijl meerdere reizigers hun hand uitstaken om aan te geven dat ze wilden instappen. Hij keek zelfs jullie richting uit en reed toch door. Dat is erg vervelend! Ik ga je klacht doorsturen naar de regio. Zodat dit besproken kan worden. Onze excuses voor het ongemak!

Met vriendelijke groet,

^Jimmy
Klantenservice Arriva

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten