Klacht: examinator niet constant

[email protected] op 25 maart 2018 over CBR in de categorie Overheid

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 3.0/10 ★★☆☆☆
Bedrijf CBR
Categorie Overheid
Status Open
Datum 25 maart 2018

Een klager heeft drie keer gezakt voor het rijexamen CE bij het CBR en ervaart inconsistentie in de beoordeling door verschillende examinatoren. Hij verlangt naar een uniforme aanpak van de examinatoren, aangezien hij dit als essentieel beschouwt voor een beroepsopleiding.

Mijn Klacht:

Mijn werkgever wil dat we met aanhanger gaan rijden dus ging ik voor rijbewijs ce , ik ben nu al 3 keer gezakt en 2 van de 3 die ik heb gehad letten op andere dingen ik wil zien dat de examinator het zelfde beeld vertoond en constant is , maar dat is zeker niet zo , wat niet moet kunnen voor een beroeps opleiding.

Gewenste Oplossing:

Als ik het gevoel heb dat die gasten wel eerlijk en oprecht te werk gaan, en meer gelijkmatig beeld van werken en oordelen vertonen.

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over CBR

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over CBR nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM