Klacht: Onrecht te veel in rekening gebruikt

E.bas op 05 januari 2018 over Tele2 in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Tele2
Categorie Alles-in-1
Status Open
Datum 5 januari 2018

Een klant van Tele2 uit zijn onvrede over extra kosten die al maanden in rekening worden gebracht voor films die niet zijn bekeken, met een totaalbedrag van ongeveer 34,95 euro per maand. Ondanks herhaaldelijk contact met de klantenservice, heeft de klant geen oplossing ontvangen en vindt hij de service teleurstellend, wat leidt tot het advies om Tele2 niet te kiezen.

Mijn Klacht:

Ik ga nooit meer tele2 nemen als advies aan jullie geen tele 2 nemen. Vooral geen tv internet en bellen. Ze hebben al maanden extra kosten berekent van bepaalde films die we helemaal niet hebben gekeken. En het gaat om een bedrag van 34.95 ongeveer per maand. we hebben gebeld geen antwoord ze kunnen ook niet aan tonen welke films wij hebben gekeken. Ze komen niet met oplossing alleen maar betalen en schuld geven misschien dat de kinderen hebben gekeken. Geen service alleen maar geld jammer zo raak je klanten kwijt.

Gewenste Oplossing:

Ik wil mijn geld terug die al bijna 6 maanden die te veel in rekening is gebracht.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Tele2

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Tele2 nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie