Klacht: RASISME – ETNISH PROFILEREN

L R op 02 december 2017 over Albert Heijn in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 2 december 2017

Een klant van Albert Heijn in Haarlem ervaart etnisch profileren door de nieuwe bedrijfsleider, Zeb Joosten. De klant en zijn familie, die al jaren vaste klanten zijn, voelen zich ongemakkelijk door het volgen van hen in de winkel. Op 2 december 2017 werd de klant beschuldigd van diefstal van twee flessen wijn, terwijl hij op die dag daarvoor daadwerkelijk twee flessen wijn en toetjes had gekocht.

Mijn Klacht:

beste medewerker , mijn familie en ik zijn al jaren vaste klant bij de jullie vestiging aan de kruiststraat haarlem .
nu is er al een tijdje een nieuwe bedrijfsleider aan het werk ( zeb joosten ) en hij volgt me door de winkel (dit gebeurd ook bij mijn broer en anderen met een kleurtje , en zorgt voor een ongemakkelijke en onprettige ervaring bij het winkelen . op zich kan ik hier wel mee omgaan omdat ik me er maar niet te veel van aan trek (het gebeurd namelijk als buitenlander altijd wel maar met maten . maar vandaag 2-12-2017 (rond de sinterklaas periode ) ben ik beschuldigd van diefstal en voor schut gezet in de supermarkt , de beschuldiging ging volgens hem om 2 flessen wijn een dag eerder .
ik heb de dag eerder 2 toetjes en 2 flessen wijn_ gekocht !

de bedrijfsleider heeft mij de toegang tot de supermarkt verboden en dit in een heel publiekelijke manier gedaan . en hiernaast heeft hij mij bedreigt met het bellen van de politie .

bij deze geef ik aan dat ik dit ook bij het meldpunt racisme ga melden over deze meneer .

ik verwacht dat jullie hier (snel) iets aan doen , want zulke medewerkers zijn heel slecht voor het imago van jullie bedrijf en de sfeer in de stad .

mvg levi ricketts

Gewenste Oplossing:

als jullie hier stipt en op de juiste wijze mee om gaan

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Albert Heijn

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Albert Heijn nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer