Klacht: Bij overstap vervoerder vervalt dal-uren overeenkomst

Cornelis B op 25 november 2017 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Open
Datum 25 november 2017

Tijdens een reis van Emmen naar Amersfoort met een Dal-voordeel OV-chipkaart, werd er bij de overstap van Arriva naar NS in Zwolle het volle tarief in rekening gebracht, ondanks dat de reiziger in de daluren was ingestapt. Hierdoor vond de reiziger dat de dal-uren overeenkomst niet correct werd toegepast.

Mijn Klacht:

20-11-2017 reisde ik van Emmen naar Amersfoort met mijn Dal-voordeel OV-chipkaart. Om 15:03 checkte ik in Emmen in bij Arriva. Om 16:09 in Zwolle aangekomen moest ik overstappen op de NS trein naar Amersfoort.
Ondanks dat ik in Emmen in de daluren was ingestapt werd toch over het traject Zwolle-Amersfoort toch het volle tarief gerekend en werd ook nog een keer het volle instapbedrag in rekening gebracht.

Gewenste Oplossing:

Wanner het verschil tussen het correcte tarief (€ 12,80) en het afgeboekte bedrag (€20,30) weer op mijn rekening staat.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over NS

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over NS nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten