Klacht: Nee knop

Jelke Rijpkema op 18 juli 2017 over Google in de categorie Zoekdiensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Google
Categorie Zoekdiensten
Status Open
Datum 18 juli 2017

Een gebruiker ervaart hinder van een terugkerende vraag op Google die vraagt of hij de zoekmachine als startpagina wil instellen. De enige opties zijn om akkoord te gaan of de vraag weg te klikken, maar dit laatste slaat de keuze niet op, waardoor de vraag steeds weer verschijnt. De gebruiker vraagt zich af waarom er geen optie is om "Nee" te kiezen en voelt zich gedwongen om Google als startpagina in te stellen.

Mijn Klacht:

Wanneer ik iets zoek op Google, verschijnt telkens de vraag: Komt u hier vaker? Stel Google in als startpagina. Deze vraag kan echter alleen worden beantwoord met: Prima. Wegklikken met het kruisje kan ook maar daarmee wordt mijn keus niet opgeslagen, waardoor de vraag telkens weer verschijnt. Waarom kan ik geen “Nee” kiezen? Ik word gewoon gedwongen om Google als startpagina in te stellen. Als ik dan toch geen keus heb, waarom stellen ze de vraag dan? Google onthoud alles wat je doet maar ze gaan opzettelijk door met aandringen.

Gewenste Oplossing:

Google moet mijn "Nee" keuze onthouden.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Google

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Google nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM