Klacht: Mailen

Kepperke op 13 juli 2017 over Ziggo in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Ziggo
Categorie Alles-in-1
Status Open
Datum 13 juli 2017

Marie-Jose ervaart vertraging bij het ontvangen van antwoorden op haar e-mails, waarbij het soms tot twee maanden kan duren voordat ze een reactie ontvangt. Daarnaast ontvangt ze ook oude e-mails, soms wel tot 80 tegelijk, wat zij voorheen niet heeft meegemaakt.

Mijn Klacht:

Hallo

Als ik een mail verstuur dan duurt het ontzetten lang voor dat het antwoord binnenkomt,en gelijk krijg ik dan ook nog mailtjes terug van wel 2 maanden geleden soms wel in de 80,hoe kan dit eerder nooit gehad.
Gr Marie-Jose

Gewenste Oplossing:

Verder in alles tevreden.geen idee hoe lang we Ziggo hebben ik vul maar iets klopt dus niet.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Ziggo

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Ziggo nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie