Klacht: Kan het n iet activeren in April en begin Mei moest wachten 1 week

[email protected] op 04 juni 2017 over Postcode Loterij in de categorie Loterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Loterijen
Status Open
Datum 4 juni 2017

Een deelnemer van de Postcode Loterij heeft een uitstapje voor vier personen gewonnen, maar kon deze niet activeren in april en mei vanwege een geplande datum op 12 juni. De Postcode Loterij heeft echter het Dierenpark Rhenen uit de beschikbare uitstapjes gehaald, waardoor activatie niet meer mogelijk is. De deelnemer is teleurgesteld en vraagt om drie kaartjes voor het park op de geplande datum.

Mijn Klacht:

Uitstapje gewonnen voor 4 personen eindelijk een prijs gewonnen !!
Maar nee , ik kan het niet activeren in April en Mei omdat wij 12 juni willen gaan Dierenpark Rhenen voor de Pandas te zien . Moest 1 week achten met activeren !! Maar nee zegt de Postcodeloterij , wij halen Dierenpark Rhenen uit de uitstapjes dus je kunt het helemaal niet meer activeren.
Zeer teleurgesteld , mijn vraag is of U mij toch 3 kaartjes kunt sturen voor 12 juni a.s. om dit Park te bezoeken tenslotte heb ik recht op de prijs.

Gewenste Oplossing:

Als ik antwoord heb gehad van de Postcodeloterij

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Postcode Loterij

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Postcode Loterij nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM