Klacht: Raar behandeld

XxxT op 02 juni 2017 over Telecombinatie in de categorie Telecomwinkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Telecomwinkels
Status Open
Datum 2 juni 2017

Een klant heeft een negatieve ervaring gehad bij Telecombinatie in Franeker, waar hij raar behandeld werd na een probleem met zijn nieuwe iPhone SE. Na twee weken zonder communicatie over de reparatie, besloot hij zelf contact op te nemen met Apple, die bevestigde dat het aanmelden van de reparatie zonder wachtwoord mogelijk was.

Mijn Klacht:

Ben echt raar behandeld bij telecombinatie in Franeker. Mijn nieuwe iphone se deed het na 2 weken niet meer, maar ze kregen het niet voor elkaar om het opgestuurd te krijgen naar apple. Ze zeiden omdat ik mijn wachtwoord van mijn apple id niet wou geven (lijkt mij logisch toch om geen ww te geven) na 2 wk weer niks gehoord te hebben (ze zouden nog 1 poging doen en als het niet lukte zouden ze meteen bellen) dacht ik nou zal het vast gelukt zijn maar ze waren er naar mijn idee niet mee bezig geweest en dus ook niet gebeld. Heb wat pissig mijn telefoon meegenomen en gezegd dat ik het apple zelf zou regelen. Die gebeld en die man zei dat er niks mis was met reperatie aanmelden en dat je helemaal niet een ww hoeft te geven, die vond het ook super raar. Dus is volgende dag meteen opgehaald en net mail dat ik over 2 dagen gewoon een nieuwe krijg! Inmiddels zijn we dus al bijna 7 weken verder. Zal bij weer verlenging hier niet weer heen gaan!

Gewenste Oplossing:

Wou gewoon even mijn zegje doen. Verwacht verder niks.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Telecombinatie

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Telecombinatie nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM