Klacht: misleidend

JohannaMaria1701 op 25 april 2017 over Zorgtoeslag.nl in de categorie Adviesbureau

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 28 april 2017
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer/mevrouw, Bedankt voor uw bericht. Wij vinden het jammer dat onze dienstverlening niet naar uw tevredenheid is. Zorgtoeslag.nl is een intermediair op het gebied van het aanvragen, wijzigen of stopzetten van de zorgtoeslag. Wij zijn dus geen onderdeel van...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Adviesbureau
Status Opgelost
Datum 25 april 2017

Een moeder uitte haar bezorgdheid over de website zorgtoeslag.nl, waar haar net 18-jarige dochter onterecht dacht zorgtoeslag aan te vragen. Na het betalen van 39 euro voor de dienst ontdekte de familie dat de website een intermediair was en niet de officiële aanvraagsite. De moeder vindt het misleidend dat jongeren op deze manier geld moeten betalen.

Mijn Klacht:

Mijn dochter van net 18 ging zelf haar toeslag aanvragen. Hiervoor had ze op Google ingetikt zorgtoeslag aanvragen en als eerste kwam in beeld zorgtoeslag.nl. Ze ging er vanuit dat dit de website was waar ze zorgtoeslag aan moest aanvragen (net als vele andere jongeren van haar leeftijd). Toen onze dochter ons vroeg waarom ze eerst 39 euro moest betalen alvorens ze toeslag kreeg (het was van haar rekening geschreven), waren we al te laat. In gesprek met de belastingtelefoon en googlend merken we dat onze dochter niet de enige is. Zorgtoeslag.nl gaf per telefoon aan dat alles helder op de site staat: intermediair en het gevraagde ‘kleine’ bedrag. Ja, dat klopt en ze leveren een dienst. Maar toch is het misleidend. Wij vinden het heel erg dat zo’n website op deze manier geld van jongeren aftroggelt. Zeker als dit een veel gehoorde klacht is en intussen binnen 4 jaar het bedrag van 19, 95 naar 39,95 euro is gegaan.

Gewenste Oplossing:

Mijn dochter hoeft dit bedrag niet te betalen. En Zorgtoeslag.nl maakt op haar site heel duidelijk dat deze dienst gratis is via Belastingdienst.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Zorgtoeslag.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Zorgtoeslag.nl nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Zorgtoeslag.nl in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Zorgtoeslag.nl een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Zorgtoeslag.nl

Heeft op 28 april 2017 om 11:31 geantwoord

Geboden Oplossing:

Oplossing is alleen zichtbaar voor melder van de klacht

JohannaMaria1701

Heeft op 29 april 2017 om 02:30 geantwoord

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Dit is een bekende brief. Staat al vaker op deze site. En al voor een langere periode. Alleen de laatste keren staat hij niet meer online. Niks persoonlijks. Dit bevestigt uw wijze van dienstverlening. Misleidend zonder verantwoordelijkheid te nemen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM