Klacht: bioscoopkaartjes soof2

HF Breedveld Meeling op 08 maart 2017 over Postcode Loterij in de categorie Loterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Loterijen
Status Open
Datum 8 maart 2017

Een klant ervaart problemen bij het bestellen van bioscoopkaartjes voor de film Soof 2 bij Pathé De Kuip. Er waren alleen nog comfortseats beschikbaar waarvoor een toeslag van 2,50 euro per stoel geldt, en de klant kon enkel op de specifieke datum van 8 maart 2017 naar de film, wat als klantonvriendelijk wordt ervaren.

Mijn Klacht:

Ik kon geen kaartjes bestellen bij pathe de kuip voor de film soof 2, er waren alleen nog comfortseats waar je 2.50 per stoel moet bij betalen, en je kan alleen nog maar vandaag 8_3_2017 naar de film, kon niet de stoelen krijgen zonder toeslag , klantonvriendelijk van pathe de kuip

Gewenste Oplossing:

Ik zou tevreden zijn als ik andere kaartjes krijg voor een film of theater, het zou naar mijn mening beter zijn als je de echte kaartjes zou winnen in plaats van een bioscoopbon, zou ook beter zijn als je zelf de film kan uitzoeken die je wilt zien.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Postcode Loterij

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Postcode Loterij nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM