Klacht: Slechte reiservaring

José van der Meulen op 07 maart 2017 over Arriva in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 7 maart 2017
Reactie van het bedrijf:

Hallo José, Begrijpelijk dat je hier niet vrolijk van wordt. Reden is dat lijn 97 vanochtend een technische storing had, waardoor deze rit is uitgevallen. Als gevolg van die uitval ontstond er een logistiek probleem waardoor de volgende rit met...

Bedrijf Arriva
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 7 maart 2017

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Lijn 97 (Harlingen – Leeuwarden)

Slechte reiservaring door drukke, overvolle en benauwde bussen.
Gisterochtend en vanmorgen kwam de bus van 07:34 uur niet opdagen bij bushalte Dobbehof, Menaam en waren de bussen weer overvol.
De bus zat vanmorgen zo vol dat ik een andere bus moest nemen en te laat kwam op school.
Veel mensen moeten ’s ochtends staan in de bus omdat de bus overvol zit, dit is niet aangenaam en kan soms erg warm en benauwd worden.

Gewenste Oplossing:

Het zou heel fijn zijn als er meer bussen en langere bussen worden ingezet op lijn 97, hierdoor zal de reis aangenamer worden en kunnen (hopelijk) alle mensen zitten in de bus. :)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Arriva in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Arriva een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Arriva

Heeft op 07 maart 2017 om 10:21 geantwoord

Geboden Oplossing:

Hallo José,

Begrijpelijk dat je hier niet vrolijk van wordt. Reden is dat lijn 97 vanochtend een technische storing had, waardoor deze rit is uitgevallen. Als gevolg van die uitval ontstond er een logistiek probleem waardoor de volgende rit met vertraging is gestart.

Ik zal de exploitatiemanager in de regio vragen of hij naar de materieelinzet van lijn 97 tijdens de ochtendspits kan kijken. Onze excuses voor het ervaren ongemak en de opgelopen vertraging.

Mocht er onverhoopt in de toekomst weer eens iets zijn dan adviseer ik je om contact met ons op te nemen via onze Twitterpagina, Facebookaccount of ons online contactformulier: https://bit.ly/2aSlk6X

Met vriendelijke groet,
^DK
Webcareteam Arriva

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten