Klacht: net als ieder ander

Hunteria op 12 februari 2017 over Luxstyle.nl in de categorie Internetshops - Kleding

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 12 februari 2017

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Beste iedereen,

Ook wij hebben dit gedoe met luxstyle. De vraag blijft zoals bij iedereen: wat moeten we er mee aan? Zou aangifte helpen?

Net als ieder anders niks besteld; wel ontvangen. En wat ons vooral enorm opvalt is de variatie van prijzen in de mail. De ene keer gaat het om 20 euro en de andere keer ineens over 50. En een poosje later ineens weer over 20 euro.

Aan deze duistere praktijken gaan wij in elk geval geen geld uitgeven.

Gewenste Oplossing:

Als dit bedrijf opgedoekt is en de mensen hierachter jaren achter de tralies verdwenen zijn.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Luxstyle.nl

Reactie van de melder van de klacht

9 jaren geleden - Inmiddels wil ik laten weten dat wij het opgelosr hebben. Wij hebben een beeicht verzonden aan het Europees Consumenten Centrum. Ditzelfde bericht hebben wij doorgestuurd aan lux style. En blijkbaar is lux style nogal bang voor hun. Want ineens was heel het zaakje opgelost en het dossier gesloten.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Luxstyle.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten