Klacht: ik zou bij hun een creditcard besteld hebben en hun voorwaarden geaccepteerd hebben terwijl dat niet zo is

kalmoua op 06 februari 2017 over Viabuy in de categorie Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Viabuy
Categorie Algemeen
Status Open
Datum 6 februari 2017

Een consument stelt dat hij geen creditcard heeft besteld bij Viabuy en ook de voorwaarden niet heeft geaccepteerd, ondanks dat het bedrijf dit beweert. Hij heeft al een goedkopere creditcard bij de ANWB en heeft geen kaart ontvangen, terwijl hij wel een verzoek kreeg om 90 euro te storten. De klant wijst op de toepasselijkheid van Engels recht en de communicatie van de klantenservice van Viabuy.

Mijn Klacht:

volgens viabuy zou ik via hun website een creditcard hebben besteld terwijl ik al een creditcard heb bij de ANWB wat ook veel goedkoper is ik zou ook hun voorwaarden geaccepteerd hebben terwijl dat ook niet zo is ik krijg een mailtje of dat ik effe 90 euro op mijn credticard zou storten die ik ook niet binnen heb gekregen een laatste mailherinnering ik heb de voorwaarde van dat bedrijf gelezen het mooiste is dat aan hun voorwaarde engels recht van toepassing is dus geen nederlandse dus dit kreeg ik als antwoord:Van Viabuy Klantenservice –

Beste Meneer Kalm,

Hartelijk dank voor uw bericht.

U begrijpt het goed dat in beginsel Engels recht van toepassing is, tenzij de regels van de EU anders aangeven. Dit houd echter niet in dat de regels niet van toepassing zijn in Nederland, u gaat namelijk akkoord door het accepteren van de voorwaarden.

In sectie 3.2 geven wij aan dat wij om bewijs KUNNEN vragen, wij zijn dit niet verplicht.
Uw identiteit is op elektronische wijze gecontroleerd.

Zoals u ziet hebben wij ons volledig aan de voorwaarden gehouden en zijn deze voorwaarden en alle daar uit voortkomende verplichting gewoon rechtsgeldig in Nederland.
Dit wordt allemaal geregeld in Europese regels over grensoverschrijdende transacties.

Met vriendelijke groet,

Uw VIABUY-serviceteam

Gewenste Oplossing:

alles nietig verklaren ik heb niks getekend er is ook geen kopie legitimatie gevraagd

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Viabuy

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Viabuy nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM