Klacht: overvolle trein, aansluiting wacht niet

anjaploum op 17 januari 2017 over Arriva in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 17 januari 2017
Reactie van het bedrijf:

Goedemorgen Anja, Zo te lezen valt er nog wel het nodige te verbeteren. Ik stuur je bericht door naar de verantwoordelijke collega's in de regio, zodat zij je feedback mee kunnen nemen in de evaluatie. We bieden je onze excuses...

Bedrijf Arriva
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 17 januari 2017

De reiziger ervaart overvolle treinen op het traject Eygelshoven-Maastricht, wat leidt tot asociaal gedrag door de krappe overstaptijden. Daarnaast wordt er geklaagd over de onveilige situatie in de trein en het missen van aansluitingen, vooral in de avondspits, waardoor lange wachttijden ontstaan zonder compensatie. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

ik rij traject Eygelshoven- Maastricht central.
treinen zijn veel te vol. door te krappe overstaptijd, worden men gedwongen asocial gedrag te vertonen, vroeg opstaan, mensen niet ertussen laten, duwen, te vroeg de trein willen instappen, men is gewoon bang om de aansluiting te missen.
treinen rijden hard! bij het binnen rijden van de stations wordt je van links naar rechts geslingerd! zeker als mensen moeten staan, die verliezen hun evenwicht.
in de avondspits, rijdt de aansluiting naar Kerkrade in Heerlen gewoon weg, terwijl de trein uit Maastricht nog niet eens binnen is!! En dat niet 1x in de week maar meerdere malen. na een lange werkdag is het geen pretje om een half uur in de kou te moeten wachten op de volgende trein, daarbij gemaakte afspraken niet kunt na komen!!
geen compensatie, een kopje koffie/thee als je in de kou moet wachten
het is ellende, zie geen conducteuren om vragen aan te stellen, kan ik me voorstellen!! geen veranderingen op komst, foute omroep dagelijks in Eygelshoven enz enz

Gewenste Oplossing:

beter aansluiting in Heerlen voor de trein uit Maastricht, naar Kerkrade
meer zitplaatsen
omroepen die niet kloppen, stop zetten
ruimere overstap tijden, mensen die slecht ter been zijn halen het niet!!
compensatie voor alle ergernis, gemiste afspraken, te laat op het werk verschijnen, in de kou wachten buiten jou schuld!!
voldoende zitplaatsen
zo kan ik nog wel even doorgaan!!

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Arriva in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Arriva een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Arriva

Heeft op 17 januari 2017 om 09:50 geantwoord

Geboden Oplossing:

Goedemorgen Anja,

Zo te lezen valt er nog wel het nodige te verbeteren. Ik stuur je bericht door naar de verantwoordelijke collega's in de regio, zodat zij je feedback mee kunnen nemen in de evaluatie.

We bieden je onze excuses aan voor het ongemak wat je ervaren hebt.

Mocht er onverhoopt in de toekomst weer eens iets zijn dan adviseer ik je om contact met ons op te nemen via onze Twitterpagina, Facebookaccount of ons online contactformulier: https://bit.ly/2aSlk6X

Met vriendelijke groet,
^DK
Webcareteam Arriva

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten