Klacht: Factuur van niet ontvangen produkt

Allysa75 op 19 december 2016 over Luxstyle.nl in de categorie Internetshops - Kleding

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 19 december 2016

Een klant van Luxstyle.nl heeft een factuur ontvangen van Quickmax voor een product dat nooit is geleverd. Daarnaast zijn er kosten van 10 euro voor een herinnering en 30 euro voor incasso in rekening gebracht, terwijl de klant geen eerdere rekening heeft ontvangen.

Mijn Klacht:

Ik heb een factuur ontvangen van quickmax maar heb dit product nooit ontvangen ook heb ik niet eerder een rekening ontvangen maar er staan nu wel kosten van 10euro herinnering en 30euro incasso kosten op.

Gewenste Oplossing:

Wanneer de rekening wordt ingetrokken

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Luxstyle.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Luxstyle.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten