Klacht: Misleidende acties

Marja1955@ op 11 december 2016 over IKEA in de categorie Woonwarenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf IKEA
Categorie Woonwarenhuizen
Status Open
Datum 11 december 2016

Een klant van IKEA heeft een klacht ingediend over een misleidende e-mail waarin werd aangekondigd dat hij een wooncheque van € 750 had gewonnen. Bij het verzilveren van de cheque bleek dat men automatisch lid werd van een abonnement van € 12 per week, wat de klant als misleidend en klantonvriendelijk ervaart, vooral voor oudere mensen.

Mijn Klacht:

Wij kregen vanmorgen een mail dat wij een wooncheque hadden gewonnen van € 750,–. Nadat wij deze wilden verzilveren begon de ellende. Je werd lid van iets wat 12 euro per week kostte. Niet te vatten.
Gelieve niet meer van deze onzin sturen en mensen lekker maken wat men toch niet krijgt. Erg misleidende en klantonvriendelijke acties. Voor dat men het weet ben je lid van iets wat je niet wilt en ook nog geld kost. Oudere mensen zullen hier vast intuinen.

Gr. Tjerk Riemersma

Gewenste Oplossing:

Geef datgene wat je beloofd zonder voorwaarden.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over IKEA

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over IKEA nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM