Klacht: Ektorp hoezen

CynthiaArens23 op 09 oktober 2016 over IKEA in de categorie Woonwarenhuizen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf IKEA
Categorie Woonwarenhuizen
Status Open
Datum 9 oktober 2016

Een klant van IKEA heeft klachten over de hoezen van zijn Ektorp 3-persoonsbank en twee stoelen, die na zes maanden gebruik lelijk worden. Er verschijnen pluisjes op de zitplekken en de kleur vervaagt, wat de klant als onacceptabel beschouwt.

Mijn Klacht:

Beste Ikea,

Ik heb een ektorp 3 persoonsbank en 2 stoelen. Wij hebben deze bank en stoelen een half jaar en de hoezen worden nu al lelijk. Er komen allemaal soort pluisjes op op de plekken waar je zit en ze vervagen zelfs al.. Ik vind dit echt belachelijk..

Gewenste Oplossing:

Als er een goede oplossing komt

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over IKEA

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over IKEA nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM