Klacht: heb geen abbonnement bij jullie

[email protected] op 02 september 2016 over Tele2 in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Tele2
Categorie Alles-in-1
Status Open
Datum 2 september 2016

Mevrouw Van Cuijck heeft een klacht ingediend bij Tele2 omdat er sinds april onterecht geld van haar rekening wordt afgeschreven, terwijl zij geen abonnement bij het bedrijf heeft. Ze geeft aan dat er een verkeerd adres is gebruikt en vraagt om terugbetaling. Als het probleem niet binnen een week is opgelost, overweegt zij contact op te nemen met de media.

Mijn Klacht:

er wordt vanaf april geld van mijn rekening afgeschreven en dit wens ik terug. er is een verkeerd adres gebruikt en dat is vuurdoornstraat 10 in leeuwarden zelf woon ik in gennep limburg.
als dit probleem volgende week niet is op gelost neem ik contact op met de media.
graag verneem ik een reactie van jullie en jullie kunnen zelf na kijken om welk bedrag het gaat.

met vriendelijke groet
mevr: van cuijck

Gewenste Oplossing:

als het goed wordt op gelost

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Tele2

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Tele2 nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie