Klacht: Zomaar iets gekregen met hoge factuur

Senegal op 21 juli 2016 over Luxstyle.nl in de categorie Internetshops - Kleding

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 2.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 21 juli 2016

Een klant van Luxstyle.nl heeft ongevraagd twee Quikmax-producten ontvangen, vergezeld van een factuur van 63,90 euro. De klant heeft enkel via Facebook naar een advertentie gekeken en vraagt zich af of retourneren voldoende is, aangezien in de bijgevoegde brief staat dat er eerst een e-mail gestuurd moet worden.

Mijn Klacht:

Gisteren 2x quikmax gekregen met factuur 63,90 zonder dat ik besteld heb.
Alleen via fb op advertentie gekeken.

Wat te doen? Is gewoon retourneren afdoende?
In de brief staat dat ik eerst mail moet sturen waarna ik antwoord krijg….weet niet of ik er goed aan doe als ik dat doe

Gewenste Oplossing:

Tevreden als ik zonder extra kosten alles kan retourneren

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Luxstyle.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Luxstyle.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten