Klacht: Motorola gekocht

user-1279779 op 28 juni 2016 over belsimpel.nl in de categorie Telecomwinkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
belsimpel.nl is working on this complaint
🔄 In behandeling
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Telecomwinkels
Status In behandeling
Datum 28 juni 2016

Een klant heeft een Motorola aangeschaft, maar binnen drie dagen teruggebracht omdat de telefoon geen simkaarten accepteerde. Het bedrijf beweert dat de telefoon gebruikt is en niet compleet, omdat het sim-pinnetje ontbreekt, terwijl de klant aangeeft dat dit niet bij de levering zat. De klant verlangt een terugbetaling, maar het bedrijf biedt alleen reparatie of teruggave van de telefoon aan, wat de klant niet accepteert.

Mijn Klacht:

we hebben een motorala gekocht binnen 3 dagen terug gebracht want hij accepteerde geen enkele simkaart ,nu krijgen we te horen telefoon is gebruikt en niet volledig geleverd want t sim pinnetje is er niet bij ,maar er was ook geen sim pinnetje geleverd .gebeld maar andere bedrijven bij de E& D wordt het niet bij geleverd,ze hebben 2 opties aangeboden ik krijg de telefoon terug of ze laten het repareren,ik heb duidelijk gezegd ik wil de telefoon niet hebben was al stuk ,ik wil gewoon mijn geld terug ,ze negeren gewoon wat wij geen van de opties accepteren ,ze sturen nu een email telefoon voor reparatie gestuurd.Mensen koop nooit een telefoon bij belsimpel .

Gewenste Oplossing:

als ik mijn geld terug heb

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door belsimpel.nl in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM