Klacht: Blokkade

Nino 1973 op 07 april 2016 over Western Union in de categorie Wisselkantoren

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Wisselkantoren
Status Open
Datum 7 april 2016

Een klant van Western Union is zonder duidelijke reden geblokkeerd. Ondanks dat de klant probeerde een transactie via zijn broer te laten uitvoeren, werd ook de broer geblokkeerd door de medewerker, die aangaf dat dit niet toegestaan was.

Mijn Klacht:

Ik ben geblokeerd bij western union zonder reden , de medewwrker van western union zei dat ik mag geen twee acties op een dag uitvoeren , ik zei okay ik laat mijn broer voor mij dat doen , ik riep mijn broer om dat te doen , de medewerker zei dat hij mag ook niet doen om hij voor mij dat zou doen , en heeft ons allebei geblokeerd .

Gewenste Oplossing:

Als de blokkade opheffen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Western Union

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Western Union nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM