Klacht: Géén antwoord op mijn klacht gekregen

Ellen Lankreijer op 04 februari 2016 over Albert Heijn in de categorie klachtmelden

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie klachtmelden
Status Open
Datum 4 februari 2016

Een klant van Albert Heijn XL in Roermond heeft geklaagd over het ontbreken van boerenkool en spekblokjes, die in de aanbieding waren. De klant merkte op dat er regelmatig producten ontbreken in de winkel en uitte ook ontevredenheid over de kwaliteit van het gourmetvlees tijdens Kerstmis. De klant verwacht een betere beschikbaarheid van producten en kwaliteit in de toekomst.

Mijn Klacht:

Mijn Klacht
Vanmorgen om 08.45 uur was ik in de winkel van A.Heijn XL te Roermond. Boerenkool en spekblokjes ( 1 + 1 gratis) Beiden lagen er niet. De groenteman gevraagd of de levering nog moest binnenkomen.
Nee, die was gisteravond al geweest en er was geen boerenkool en spekblokjes bij. Schandalig. Alle mensen die vandaag komen krijgen dus geen boerenkool en spekblokjes. De nieuwe levering komt vanavond. Ze weten toch dat reclame voldoende aanwezig moet zijn in de winkel. En ál was het geen reclame, dan moet het product er ook zijn. Er zijn veel mensen die klagen dat er veel producten niet aanwezig zijn. Bovendien vonden wij het gourmetvlees met Kerstmis niet lekker mals. Dat viel erg tegen dit jaar. Dus de volgende keer koop ik dat hier niet meer.

Gewenste Oplossing
Tevreden zou ik zijn als alles wat op je boodschappen lijstje staat ook aanwezig is. En zeker de reclame’s. Want zo zou ik ook reclame kunnen maken door de mensen hiermee naar de winkel te trekken en het dan niet hebben.Stel, ik was ’s avonds boodschappen komen doen en alles is uitverkocht. Daar heb ik dan begrip voor, maar niet ’s morgens vroeg. Het personeel is erg vriendelijk en kan het ook niet helpen als de goederen niet geleverd worden. Die krijgen zo boze klanten, terwijl ze afhankelijk zijn van de distributie.

Gewenste Oplossing:

Als ik een antwoord ontvangen heb. Nog steeds niets gehoord van A. Heijn. Op mijn klacht van 6 januari 2016

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Albert Heijn

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Albert Heijn nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM