Klacht: niet nakomen van een actie

Romy van Hal op 11 januari 2016 over Samsung in de categorie Electronica Merken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 8.0/10 ★★★★☆
Bedrijf Samsung
Categorie Electronica Merken
Status Open
Datum 11 januari 2016

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Via GSMeasy een abonnement afgesloten met een Galaxy S6 edge+, daar bij stond de actie een Nationale Cadeaubon t.w.v. 35,00 aan te vragen via de Samsung site. Netjes het hele formulier ingevuld, aaankoopbon ingescand en imeinummer. Zou binnen 3 werkdagen de bon ontvangen, echter nooit iets gekregen.
Was een actie die aangeboden werd bij Typhoon, gsmeasy en nog een andere shop in december 2015.

Gewenste Oplossing:

Wil alsnog zoals beloofd de nationale cadeaubon ontvangen.

Beoordeling 8/10 star-4 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Samsung

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Samsung nog niet in behandeling is genomen.

Reactie van de melder van de klacht

10 jaren geleden - Na het indienen van deze klacht, kreeg ik van Samsung geen nationale cadeaubon van 35 euro, maar een parfumbon van 50 euro Dus heel netjes opgelost.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM