Klacht: Haarverf blijft afgeven

Habier Bekour op 21 december 2015 over L’Oréal in de categorie Verzorgingsprodukten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
L’Oréal has resolved this complaint
Klacht opgelost op 17 juni 2016
Reactie van het bedrijf:

Voorstel gedaan niets meer gehoord van de klant

Bedrijf L’Oréal
Status Opgelost
Datum 21 december 2015

Een klant heeft klachten over de L'Oréal Garnier Nutrisse haarverf, omdat de rode kleur blijft afgeven op handen en kleding, zelfs na meerdere wasbeurten. Hierdoor is een wit jasje beschadigd en moest het worden weggegooid. Daarnaast merkt de klant op dat de kleur snel vervaagt, ondanks het zeldzaam wassen van het haar, wat leidt tot teleurstelling gezien de prijs van het product.

Mijn Klacht:

Ik heb mijn haar onlangs rood geverfd met L’Oréal garnier nutrisse hair color. Het probleem is dat de rode kleur blijft afgeven op mijn handen en op kleding. Zelfs na een paar keer wassen. Mijn witte jasje is helemaal verpest hierdoor. Ik heb deze moeten weggooien. Het is niet de eerste keer dat ik deze haar verf van dit merk heb gebruikt. Maar het is wel de eerste keer dat dit zo heftig blijft afgeven. Het tweede probleem is dat de kleur erg snel uit het haar verdwijnt. Dit heb ik iedere keer, terwijl ik mijn haar maar heel weinig was (1 keer per week). Ik vind dit erg jammer, want de haar verf is aan de duurdere kant, €13,50 per pak, en ik heb er minimaal drie nodig voor mijn gehele haar. Ik gebruik deze verf al sinds 2012, maar ben nu erg teleurgesteld als klant!!

Gewenste Oplossing:

Ik zou graag zien dat mijn beschadigde jas t.w.v. €80,- vergoed wordt. Dan zou ik geloven dat het bedrijf de klacht serieus neemt en mij graag terug ziet en behoudt als klant.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar L’Oréal over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door L’Oréal in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat L’Oréal een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

L’Oréal

Heeft op 17 juni 2016 om 10:59 geantwoord

Geboden Oplossing:

Voorstel gedaan niets meer gehoord van de klant

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM