Klacht: Nationale bioscoopbon telefonisch reserveren.

xmaud op 13 november 2015 over PATHE in de categorie Bioscopen & Theaters

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf PATHE
Status Open
Datum 13 november 2015

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Aangezien het niet mogelijk is om online met de nationale bioscoopbon te betalen 11-2014 aangeschaft, moet er noodgedwongen gebeld worden met een nummer van pathe 0900 1458. Het feit dat het al jammer is dat er 80 cent pm moet worden betaald en niet per gesprek voor zo’n nummer, blijkt hij ook nog eens bij de laatste optie geen optie nummer 6 te accepteren voor het tijdstip 2200 ’s avonds.
Het gaat om een gewone voorstelling: Spectre, geen bijzondere premiere en hij is overduidelijk nog niet uitverkocht op dit tijdstip.
Online kunnen de stoelen nog worden uitgekozen.

Dit betekend dat er min 2x moet worden gebeld voor alleen maar een poging tot reserveren en dat je slechts een klein bedragje slechts 2 x 4 min kwijt bent, dus zo’n 6,40 euro plus nog de gebruikelijke belkosten. Ik heb hier dus voor een heel bioscoopkaartje moeten betalen zonder ook maar een reservering te hebben gedaan?

Gewenste Oplossing:

Een reservatie.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over PATHE

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over PATHE nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM