Klacht: ondeugdelijk element loungeset

MLMeijer op 07 oktober 2015 over Blokker in de categorie Huishoudelijke winkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Blokker
Status Open
Datum 7 oktober 2015

Een klant heeft op 10 april 2015 een loungeset van het merk Le Sud aangeschaft bij Blokker, maar ontdekte pas in juli dat het XL-hoekdeel ondeugdelijk is. Dit deel zakt door en het wicker rekt uit, wat leidt tot een oncomfortabele zitervaring. De klant heeft geen garantie kunnen krijgen op het probleem.

Mijn Klacht:

Geen garantie op loungeset bij Blokker
Op 10 april 2015 heb ik bij Blokker in Made een loungeset aangeschaft genaamd Lecce van het merk Le Sud.
Dit set is keurig bij ons thuisbezorgd, en in de tuin neergezet, maar gezien het tegenvallende weer is het set eigenlijk pas in juli (toen ik vakantie kreeg) écht in gebruik genomen.
Op dat moment kwam ik er ook pas achter dat er één specifiek deel van het set, namelijk het XL-hoekdeel niet goed is, dit deel zakt namelijk (waarschijnlijk door zijn grote formaat én door het feit dat er geen extra ondersteuning onder zit ) heel erg door waardoor je het gevoel hebt dat je in een diepe kuil zit, en het wicker rekt ook helemaal uit. De andere delen van het set blijven keurig in model, maar deze zijn dan ook een stuk smaller en hebben daardoor een betere ondersteuning.
Ik heb toen direct contact opgenomen met de Blokker klantenservice, maar die verwezen mij naar het filiaal waar ik de set gekocht had. Dit dus gedaan (telefonisch het verhaal uitgelegd) en in eerste instantie afgesproken dat hij het deel terug zou nemen en ik zou er dan twee fauteuils voor in de plaats nemen ( met bijbetaling uiteraard) zodat ik dan toch nog een mooi loungeset zou hebben. Hij zou de stoelen bestellen en ik zou bericht krijgen wanneer deze binnen waren.
Twee weken later (eind juli) had ik nog niets van Blokker vernomen dus nog maar even gebeld, en kreeg toen te horen dat ze uit andere filialen moesten komen dus dat ging niet zo snel. Ik moest nog even afwachten zei hij. Dit heb ik gedaan maar 3 weken daarna had ik nog steeds niet gehoord en heb toen dus maar weer gebeld. Er werd mij toen op een vrij onvriendelijke manier verteld dat hij er niet meer aan kon komen…en toen heb ik aangegeven dat ik dan maar het element terug zou komen brengen en dit was goed zei hij.
Maar toen wij met het element in de winkel kwamen weigerde hij het terug te nemen, hij heeft ter plekke de onderkant van het element even staan vergelijken met eenzelfde element dat in de winkel stond en heeft toen geconstateerd dat er niets mankeerde aan ons element en we konden weer gaan, hij heeft niet eens de moeite genomen om er op te gaan zitten zodat hij het probleem kon “voelen” en er was geen discussie meer mogelijk. Hij wilde gewoon niet naar ons luisteren.
Daarna weer contact met de Blokker klantenservice opgenomen. Deze wezen onze klacht af omdat ze contact hadden opgenomen met de inkoper en deze heeft toen gezegd dat mijn klacht niet onder de garantie viel. (Ook de inkoper is daar helderziend denk ik want ook hij heeft het element niet bekeken)
Ik heb zelfs nog aangegeven bij de Blokker klantenservice dat ik ook eventueel wel 2 bijpassende hockers zou willen hebben in plaats van het ingezakte hoekelement zodat ik dan toch in ieder geval nog een beetje een normaal loungeset zou hebben. Maar op dat voorstel heeft Blokker helemaal niet gereageerd.

Gewenste Oplossing:

Het hoekelement omruilen ( indien nodig met bijbetaling uiteraard)
voor 2 fauteuils of 2 hockers van dezelfde serie zodat ik toch een compleet lounge set heb dan.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM