Klacht: verlenging kan niet betaald worden met ideal

Seising op 25 augustus 2015 over AVG Nederland in de categorie Software

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Software
Status Open
Datum 25 augustus 2015

Een klant van AVG Nederland ervaart problemen bij het betalen van de verlenging van AVG Internet Security via iDEAL, terwijl dit vorig jaar nog mogelijk was. De klant vraagt zich af of het klopt dat deze betaalmethode niet meer beschikbaar is.

Mijn Klacht:

Ik kan de verlenging van AVG internet security niet meer betalen via IDEAL. Vorig jaar kon dat nog wel. klopt het dat het niet meer mogelijk is om te betalen via IDEAL?

Gewenste Oplossing:

Als ik kan betalen met IDEAL

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over AVG Nederland

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over AVG Nederland nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM