Klacht: Geblokkeerde Pathe Unlimited Gold kaart

PUC123 op 20 juli 2015 over PATHE in de categorie Bioscopen & Theaters

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf PATHE
Status Open
Datum 20 juli 2015

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Nadat de betaling voor de maand juli mislukt was werd mijn kaart geblokkeerd. Vrijdag j.l. heb ik de betaling alsnog gedaan omdat ik van het weekend naar de bioscoop wilde gaan daar ik doordeweeks daar bijna geen tijd voor heb. In de bevestigingsmail na de betaling stond dat de kaart uiterlijk 2 uur na betaling voldaan was. Dat heb ik in de bioscoop afgewacht, zonder resultaat.

Ook op de zaterdag bleek de kaart nog steeds niet geactiveerd te zijn, wat vreemd is. De klantenservice voor Unlimited kaarten is echter alleen op maandag tm vrijdag geopend van 9.00 – 18.00. Toen besloot ik maar de gewone klantenservice te bellen (90 cent per gesprek). In het keuze menu kreeg ik de optie voor Unlimited kaarten. Nadat ik de keuze daarop heb laten vallen kreeg ik een bandje te horen dat ik daarvoor een ander nummer moest bellen. Nogmaals maar eens de klantenservice bellen aangezien ik de Unlimited klantenservice niet te pakken kan krijgen in het weekend. Helaas geen resultaat, hij kon mij niet helpen en ik zat nog steeds met een geblokkeerde kaart.

Vandaag was de kaart nog steeds geblokkeerd waarna ik de Unlimited klantenservice heb gebeld (55 cent per gesprek). Wat bleek, er was een technische storing waardoor de kaart niet automatisch geactiveerd werd. Dat heeft hij handmatig moeten doen. Bij navraag over compensatie was dit alleen mogelijk wanneer ik kaartjes had gekocht, dat deze vergoed zouden worden. Nee meneer van de pathe, als de betaling mislukt is en ik uiteindelijk alsnog de betaling heb gedaan, hoop ik dat u wel beseft dat ik niet voor wellicht 8 films een kaartje ga aanschaffen.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden wanneer Pathe voor dit ongemak een redelijke compensatie heeft gegeven, mede door het niet naar de film kunnen gaan waar dit wel had gemoeten. Ook door het feit dat ik meerdere keren naar de klantenservice moest bellen en ook door het feit dat de klantenservice in het weekend niks voor Unlimited kaarthouders kunnen doen. Wat toch vreemd is gezien de meeste kaarthouders veelal in het weekend gaan.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over PATHE

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over PATHE nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM