Klacht: Mail

lotte2000 op 27 juni 2015 over MiniInTheBox.com in de categorie Internetshops - Gadgets

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 28 juni 2015
Reactie van het bedrijf:

WIj hebben de klant op 28.06 via klacht.nl bevestigt dat wij de klantinformatie binnen 3 tot 5 dagen uit onze database zullen verwijderen. Met vriendelijke groet,

Status Opgelost
Datum 27 juni 2015

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik heb een paar keer een telefoon hoesje besteld en was zeer tevreden.Maar nu krijg ik bijna iedere dag een mail waar ik niet goed van wordt.Heb al drie keer geprobeerd om me uit teschrijven maar krijg nog steeds mail.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als ik GEEN mail meer krijg.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door MiniInTheBox.com in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat MiniInTheBox.com een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

MiniInTheBox.com

Heeft op 28 juni 2015 om 12:19 geantwoord

Geboden Oplossing:

WIj hebben de klant op 28.06 via klacht.nl bevestigt dat wij de klantinformatie binnen 3 tot 5 dagen uit onze database zullen verwijderen.

Met vriendelijke groet,

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM