Klacht: niet nakomen van dienst geen internet aflevering

keloglan op 10 juni 2015 over Online in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Online
Categorie Alles-in-1
Status Open
Datum 10 juni 2015

Een klant heeft problemen met de internetlevering van Online, die per 1 juni zou plaatsvinden. Ondanks bevestiging van de levering heeft de klant tot nu toe geen internet ontvangen en heeft hij meerdere keren contact opgenomen zonder oplossing. Daarnaast ervaart de klant druk om abonnementskosten te betalen voor een dienst die niet geleverd wordt, en voelt hij zich niet serieus genomen in de communicatie met het bedrijf.

Mijn Klacht:

ik heb overstap service van online ingeschakeld en per 1 juni zou online bij mij internet afleveren, met een mail hebben ze ook aangegeven dat er internet afgeleverd is maar tot nu toe geen internet 3 x gebeld meerdere mails en brief, geen internet maar ze chanteren wel met slot nota over 2 jaar als ik wil annuleren. ONLINE vraagt abonnementskosten van internet dat ze niet kunnen leveren!! je wordt ook in maling genomen aan de telefoon ze leveren geen diensten alleen eindeloos demagogie dat kunnen ze wel goed en dreigen met slot nota.
twee weken zit ik zonder internet dankzij online.nl bedankt online voor je dienst -.-

Gewenste Oplossing:

als ik van contract van 2 jaar bij online geannuleerd is

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Online

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Online nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie