Klacht: Nieuw dakdoek

A.J van Peperstraten op 08 juni 2015 over Blokker in de categorie Huishoudelijke winkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 9 juni 2015
Reactie van het bedrijf:

Beste heer/mevrouw Van Peperstraten, Hartelijk dank voor uw bericht. Onze excuses voor het ongemak. Wij begrijpen dat het vervelend is dat u geen nieuw dakdoek kan aanschaffen bij Blokker. U kunt proberen om op vergelijkingssites zoals Beslist.nl te kijken of...

Bedrijf Blokker
Status Opgelost
Datum 8 juni 2015

Een klant van Blokker heeft problemen met het vinden van een nieuw dakdoek voor zijn 3x3 meter Malaga Partytent, omdat het doek na een seizoen gebruik scheurt. Ondanks bezoeken aan verschillende Blokker-winkels en online zoektochten, kon hij geen voorraad vinden en kreeg hij geen mogelijkheid om te bestellen, zelfs niet met verzendkosten. De klant vraagt om hulp bij het vinden van een winkel waar hij het dakdoek kan bestellen.

Mijn Klacht:

Ik heb een Malaga Partytent , 3 x3 meter. Na en seizoen gebruiken , ben ik aan een nieuwe toe. Het doek gaat scheuren. Ben in verschillende Blokker winkels geweest , ze konden me niet helpen alles was utverkocht, Op internet gezocht ook niets Er is een Blokker winkel in Hulst,die hadden er nog op voorraad. ik wou bestellen maar dat kon niet.Zij konden niet verzenden. Ook al wilde ik de verzendkosten betalen.
Op Internet zijn verschillende sitesdie dakdoek aan bieden voor een Malaga.Bij alle sites kom je toch bij Blokker terecht , danis het uit verkocht of niet leverbaar. Misschien weet U nog een winkel waar ik nog wel kan bestellen.De kleur maakt niet uit Taupe of Grijs.
Graag zou ik dan 2 stuks bestellen.
Bij voorbaat dank

Gewenste Oplossing:

Graag een winkel waar ik ze kan bestellen, liet zo snel mogelijk.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Blokker in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Blokker een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Blokker

Heeft op 09 juni 2015 om 09:39 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste heer/mevrouw Van Peperstraten,

Hartelijk dank voor uw bericht.

Onze excuses voor het ongemak.

Wij begrijpen dat het vervelend is dat u geen nieuw dakdoek kan aanschaffen bij Blokker.

U kunt proberen om op vergelijkingssites zoals Beslist.nl te kijken of u ergens deze doeken nog kunt aanschaffen. Blokker is helaas niet op de hoogte van andere winkels waar u deze doeken kunt aanschaffen.

Nogmaals onze excuses voor het ongemak.

Hopende u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd.

Met vriendelijke groet,

Blokker Klantenservice

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Blokker beoordeeld.

A.J van Peperstraten

Heeft op 10 juni 2015 om 05:34 geantwoord

Probleem is niet opgelost door Blokker. Als het goed gaat heb ik zelf een oplossing gevonden. Even afwachten of alles goed verloopt met verzenden.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM