Klacht: wacht op mijn geld

mammie3 op 14 november 2014 over White Smily in de categorie Internetshops - Cosmetica en verzorging

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 14 november 2014

Een klant van White Smily heeft een proefpakket besteld voor €1,99, maar ontving ook een ongewenst pakket van €59,95. Na het retourneren van het pakket en het indienen van een klacht, wacht de klant al meer dan twee weken op de terugbetaling, terwijl het bedrijf inmiddels niet meer te vinden is op internet.

Mijn Klacht:

ik had ook een proefpakket van whitesmily voor 1.99.
vervolgens ook een pakket van 59.95 waar ik niet gevraagd had.
gelijk een klacht heen gestuurd. enjik kon pakket terug dturen en dan zou ik vervolgens mijn geld teruggestord krijgen.
na 2,5 weken wachten.weer mail gestuurd.
ze antwoordde dat het omstreeks 7 november teruggestord werd.ik wacht er nu nog op.Bedrijf is ook niet meer te vinden op internet.wie o wie kan mij helpen.

Gewenste Oplossing:

als ik mijn geld terug heb

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over White Smily

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over White Smily nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten