Klacht: tot 2 keer toe kapotte wc borstel

wilmasnels op 24 september 2014 over Blokker in de categorie Huishoudelijke winkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
āœ… Klacht opgelost op 3 oktober 2014
Reactie van het bedrijf:

Geachte mevrouw Snels, Hartelijk dank voor uw bericht. Wij betreuren dat uw wc-borstel tot twee maal stuk is gegaan. Zou u ons kunnen doorgeven bij welk filiaal u de borstel heeft aangekocht? Dan kunnen wij contact opnemen met het betreffende...

Bedrijf Blokker
Status Opgelost
Datum 24 september 2014

Een klant heeft twee keer een wc-borstel van Blokker aangeschaft, waarbij beide borstels binnen enkele weken defect raakten. Bij navraag in de winkel kon het personeel geen informatie geven over mogelijke klachten, en de klant vond het onacceptabel dat een borstel van tien euro zo snel kapot ging, ondanks het ontbreken van een aankoopbon.

Mijn Klacht:

Mijn wc borstel brak af. Het bovendeel (steel) was niet meer vast te draaien op de schroefdraad van de borstelsteel. Ik kocht een nieuwe, dezelfde, en daarmee had ik binnen een paar weken hetzelfde probleem.
Nagevraagd bij de blokker of daar meer klachten over waren. De jongen was nieuw, wist het niet. Natuurlijk heb ik geen bon meer. Maar zo’n borstel kost toch een tientje. En dat is duur als je hem na een paar weken moet vervangen als hij stuk is.
Artikelnummer: 01.15.880 L.Dake & Zn (B).

Gewenste Oplossing:

Ik wil graag een nieuwe wc-borstel maar dan een ander model. Dezelfde wil ik niet omdat ik denk dat het om een productiefout gaat.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Blokker in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Blokker een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Blokker

Heeft op 03 oktober 2014 om 14:02 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte mevrouw Snels,

Hartelijk dank voor uw bericht.

Wij betreuren dat uw wc-borstel tot twee maal stuk is gegaan. Zou u ons kunnen doorgeven bij welk filiaal u de borstel heeft aangekocht? Dan kunnen wij contact opnemen met het betreffende filiaal om te kijken wat we voor u kunnen doen. U kunt ons op de hoogte brengen via [email protected].

Vertrouwende u voldoende geïnformeerd te hebben.

Met vriendelijke groet,

Blokker Klantenservice

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM