Klacht: reclame maken maar niet waarmaken

Vinod op 23 september 2014 over Tommy Teleshopping in de categorie Teleshopping

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Tommy Teleshopping has resolved this complaint
Klacht opgelost op 23 september 2014
Reactie van het bedrijf:

Op 23 september 2014 telefonisch contact opgenomen met de klant. Vraag besproken en opgelost.

Categorie Teleshopping
Status Opgelost
Datum 23 september 2014

Een klant heeft op 24 augustus 2014 telefonisch een bestelling geplaatst bij Tommy Teleshopping voor een aanbieding van twee Magic Bullet sets en een gratis blender. Na drie weken zonder levering en een navraag bij het bedrijf, bleek de bestelling niet geregistreerd te zijn. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Op zondag 24-08-2014 nam ik contact met Tommy Teleshopping via telefoonnummer 0900-0150 om een Magic Bullet aan te schaffen. Ik zag een reclame ervan op tv. De aanbod was twee Magic Bullet sets voor de prijs van één en daarnaast nog een gratis blender erbij. Ik vond dit een mooie aanbieding en daarom nam ik contact met Tommy Teleshopping om dit aan te schaffen. Tijdens het gesprek heb ik al mijn gegevens doorgegeven. De medewerker heeft mijn bestelling bevestigd en ik zou het pakket toegestuurd krijgen. Betaling zou via accept giro gaan na ontvangst. Nu ben ik drie weken verder en heb ik niks ontvangen van Tommy Teleshopping. Ik heb hierover contact met ze genomen. Ik kreeg als antwoord dat mijn bestelling niet geregistreerd staat. Ze konden het nergens vinden dat ik een bestelling had geplaatst. Dit heeft mij enorm teleurgesteld want ik was erg enthousiast over de aanbieding van Tommy Teleshopping. Daarnaast heb ik voor niks telefonische onkosten gemaakt, want achteraf blijkt dat de medewerker mijn bestelling niet goed in het systeem geregistreerd heeft. Ik vind dit erg zuur. Want als ik nu een Magic Bullet set wil aanschaffen dan kost het mij dubbel zoveel en ik krijg daarnaast geen gratis blender.

Dit was voor mij de eerste keer dat ik via de telefoon een bestelling heb geplaatst bij Tommy Teleshopping. Ik vind het erg jammer dat mijn bestelling niet geregistreerd is, nadat ik de moeite heb genomen en onkosten heb gemaakt om de bestelling te plaatsen. Voor nu is mijn ervaring met Tommy Teleshopping erg negatief. Als dit zo blijft dan zal ik nooit meer durven om een bestelling te doen bij Tommy Teleshopping en zou ik het aan mijn familie en vrienden ook niet aanraden.

Als bewijs dat ik gebeld heb met Tommy Teleshopping kopieer ik mijn belgegevens hieronder:

Datum: 24-08-2014
Tijd: 14:35:54
Tijdsduur: 00:06:32
Telefoonnummer: Servicenummer 0900-0150 (Tommy Teleshopping)
Bedrag: € 2,1463

Gewenste Oplossing:

Graag zou ik willen dat Tommy Teleshopping alsnog deze deal voor mij realiseert. De dag dat ik het besteld heb via de telefoon heb ik de bevestiging gekregen dat mijn bestelling in orde was. Dit zie ik als een belofte van hun kant. En graag zou ik willen zien dat Tommy Teleshopping die belofte nakomt.

De aanbod was:
-2 Magic Bullet sets voor de prijs van één
- en een gratis blender

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Tommy Teleshopping over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Tommy Teleshopping in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Tommy Teleshopping een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Tommy Teleshopping

Heeft op 23 september 2014 om 10:45 geantwoord

Geboden Oplossing:

Op 23 september 2014 telefonisch contact opgenomen met de klant. Vraag besproken en opgelost.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM