Klacht: Product wordt ‘gewoon’ niet geleverd!

bendeputter op 11 september 2014 over Groupdeal in de categorie Coupon Sites

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
✅ Klacht opgelost op 11 september 2014
Reactie van het bedrijf:

Beste heer/mevrouw, Vervelend om te horen dat u uw bestelling niet heeft ontvangen. De leverancier heeft ons laten weten dat uw brievenbus niet voldoet aan de wettelijke eisen. Om die reden is de bestelling retour gegaan naar de leverancier. Wij...

Bedrijf Groupdeal
Categorie Coupon Sites
Status Opgelost
Datum 11 september 2014

Na ruim drie maanden wachten op een led-lichtstrip die bij GroupDeal was besteld, heeft de klant het product nog steeds niet ontvangen. Ondanks herhaalde communicatie en beloften van het bedrijf, blijft de levering uit en voelt de klant zich niet serieus genomen. Uiteindelijk is de klacht opgelost, maar de ervaring was teleurstellend.

Mijn Klacht:

Ruim 3 maanden geleden heb ik een led-lichtstrip besteld en betaald bij GroupDeal. Het product zou volgens de voorwaarden binnen 14 werkdagen bezorgd worden. Na heel veel mailtjes en nieuwe beloftes van GroupDeal nog steeds niets mogen ontvangen na 55 werkdagen! Na het indienen van een klacht moet je eerst 3 werkdagen wachten op een reactie. Vervolgens wordt gezegd (zonder enige vorm van spijt of iets wat meer enigszins op servicegerichtheid lijkt) dat het wordt doorgegeven aan de leverancier en dat binnen 8 werkdagen het bestelde product alsnog komt. Dat is nu al 3x zo gegaan. De laatste maal zou met spoed zijn…Dat is inmiddels ook al weer een week geleden. Je krijgt je bestelde product gewoon niet! Je wordt totaal niet serieus genomen en ik vraag me af of ik het bestelde product ooit nog krijg. Nog nooit zoiets waardeloos meegemaakt. De twee voorgaande bestellingen waren ook niet op tijd, maar dit slaat werkelijk alles. Ben helemaal klaar met GroupDeal.

Gewenste Oplossing:

Als ik mijn product ontvang.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Groupdeal in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Groupdeal een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van Groupdeal beoordeeld.

Groupdeal

Heeft op 11 september 2014 om 13:33 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste heer/mevrouw,

Vervelend om te horen dat u uw bestelling niet heeft ontvangen.
De leverancier heeft ons laten weten dat uw brievenbus niet voldoet aan de wettelijke eisen. Om die reden is de bestelling retour gegaan naar de leverancier.
Wij hebben u dit tevens op 8 september j.l. laten weten.

Wanneer u nog vragen en/of opmerkingen heeft, kunt u dit laten weten door een reactie te geven op onze laatste mail van 8 september.

Wij hopen u hierbij voldoende te hebben geïnformeerd.

Met vriendelijke groet,

Klantenservice GroupDeal
[email protected]

bendeputter

Heeft op 11 september 2014 om 14:06 geantwoord

Er is nog helemaal niets opgelost! GroupDeal zegt mij op 8 september te hebben laten dat mijn brievenbus niet voldoet aan de wettelijk eisen. Ze hebben mij echter helemaal niets laten weten. Ik heb bovendien een normale brievenbus waar al eerdere bestellingen van GroupDeal zijn binnengekomen. Naast deze onzin als excuus zou het probleem bovendien nog steeds niet opgelost zijn. Groupdeal heeft al meer dan 3 maanden mijn geld en ik nog steeds niet het bestelde product!

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM