Klacht: Opzeggen

Mirel1989 op 14 augustus 2014 over fit for free in de categorie Sportclub/-school

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 25 maart 2015
Reactie van het bedrijf:

Wij nemen elke klacht serieus en zijn daarom naast vragen gericht aan onze klantenservice per 1-1-2015 gestart om ook klachten op Klacht.nl in behandeling te nemen. Tegelijkertijd zien ook wij dat er klachten uit het verleden zijn die reeds zijn...

Categorie Sportclub/-school
Status Opgelost
Datum 14 augustus 2014

Een klant heeft op 20 juni zijn abonnement bij Fit For Free opgezegd, met de bedoeling om dit per 4 augustus te laten ingaan. Ondanks de opzegging werd er op 5 augustus een jaarbedrag afgeschreven, waarna de klant contact opnam met de klantenservice. De medewerker gaf aan dat de opzegbrief niet was ontvangen en dat de opzegging pas per 4 oktober kon ingaan vanwege de opzegtermijn.

Mijn Klacht:

Op 20 juni jongstleden heb ik mijn abonnement bij FFF opgezegd. op 04-08-14 was ik één jaar lid en per 04-08-14 wilde ik mijn abonnement dus ook stopzetten. Ik heb op 20 juni de brief per post verstuurd. Uit ervaring weet ik dat je hier geen bevestiging of iets dergelijks van krijgt, dus ik dacht dat het zo geregeld was. Tot mijn verbazing werd er op 05-08-14 geld afgeschreven door FFF voor een heel jaar. Ik was op dat moment op vakantie, maar heb direct telefonisch contact gezocht. De mevrouw die ik sprak vertelde mij dat ze geen brief ontvangen hebben. Ik heb benoemd dat ik zeker weet dat ik hem heb verstuurd en alsnog per direct mijn abonnement wil opzeggen. Volgens deze mevrouw kon het pas per 04-10-14 aangezien je een maand opzeg termijn hebt en het nu al 06-08-14 was. Ik heb gezegd het hier niet mee eens te zijn. Eenmaal terug van vakantie nogmaals dezelfde brief met een nieuwe brief verstuurd en mijn verhaal uitgelegd, deze beide brieven ook bij de sportschool afgeleverd en mijn pasje ingeleverd. Nu ontvang ik wederom een brief dat ik voor de maanden augustus en september nog moet betalen. Ik ben het hier niet mee eens. Ik heb netjes op tijd opgezegd,

Gewenste Oplossing:

Ik kan er niets aan doen dat ze mijn brief niet ontvangen, bovendien regent het klachten op internet over het feit dat FFF bij meerdere klanten beweerd de brief niet ontvangen te hebben. Het lijkt mij sterk dat dit vaak gebeurd. Ik ben tevreden als ik de maanden augustus en september niet meer hoef te betalen. In het uiterste geval wil ik alleen de maand september betalen. Hun schrijven op 5 augustus het geld af waardoor ik net te laat ben om het per 4 september op te zeggen. Als ze een beetje klantvriendelijk zijn en klanten willen behouden kunnen ze ook klanten tegemoet komen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over fit for free

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door fit for free in behandeling genomen

Bericht van fit for free

11 jaren geleden - Beste Mirella, U refereert in uw klacht naar de eerder verzonden opzegbrief van 20 juni 2014. Deze brief is echter door ons nooit ontvangen. Daarom beschouwen wij de brief van 8 augustus jongstleden als eerste opzegbrief. Omdat de bewijslast inzake een opzegging altijd bij het opzeggende lid ligt, kunnen wij uw lidmaatschap alleen met terugwerkende kracht beëindigen als u nog kunt aantonen dat er in juni 2014 een opzegbrief verstuurd is. Een kopie van de brief van 20 juni is ons inziens niet voldoende, aangezien u deze op elk moment kunt maken. Alleen als de opzegbrief destijds aangetekend is verstuurd, en u hier het verzendbewijs nog van kunt overleggen, kunnen wij de beëindiging van uw lidmaatschap per 4 augustus 2014 in overweging nemen. Als u niet kunt aantonen dat er in juni 2014 een opzegbrief verstuurd is, kunnen wij uw lidmaatschap pas per 4 oktober 2014 beëindigen. Groetjes, Mariëlle

fit for free

Heeft op 25 maart 2015 om 10:56 geantwoord

Geboden Oplossing:

Wij nemen elke klacht serieus en zijn daarom naast vragen gericht aan onze klantenservice per 1-1-2015 gestart om ook klachten op Klacht.nl in behandeling te nemen. Tegelijkertijd zien ook wij dat er klachten uit het verleden zijn die reeds zijn afgehandeld echter niet via Klacht.nl. Mocht je over deze klacht nog vragen hebben, mail dan naar [email protected] en we nemen spoedig contact met je op!

Met vriendelijke groet,

Het Webcare team van Fit For Free.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM