Klacht: zomerpakket 2014 t.w. 22 euro + verzendkosten 25,95 euro

[email protected] op 14 juli 2014 over Tommy Teleshopping in de categorie Teleshopping

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Tommy Teleshopping has resolved this complaint
Klacht opgelost op 14 juli 2014
Reactie van het bedrijf:

Op 14 juli 2014 telefonisch contact opgenomen met de klant. Vraag besproken en opgelost. Volledige bestelling komt retour. Na ontvangst van de retourzending dragn wij zorg voor verdere afhandeling.

Categorie Teleshopping
Status Opgelost
Datum 14 juli 2014

Een klant van Tommy Teleshopping uit zijn onvrede over het ontvangen zomerpakket, dat volgens hem bestaat uit onbruikbare handschoenen van lage waarde. Hij voelt zich bedrogen door de hoge kosten en de voorwaarden voor retourneren, en vraagt om kosteloze retourzending van het pakket. Daarnaast is hij onduidelijk over de verlengde garantie die op de factuur staat vermeld.

Mijn Klacht:

Zeer beledigd, bedonderd en belazerd BEN ik toen ik de zomerpakket ontving.
het zijn 3 paar handschoenen. deze hebben een waarde van een paar euro’s. Reeds telefonisch heb ik aangegeven dat ik geen tuin heb.en toch sturen ze waardeloze onbruikbare spullen.
Plus dat er 24,95 euro’s betaald moet worden.
Plus een groene stikker op de magic bullet pakket: “het retourrecht geldt uitsluitend voor niet-gebruikte artikelen”. Ik zal het artikel eerst moeten uitproberen. Hoe kan ik een defecte artikel retourneren.
Plus staat er op de factuur ‘verlengde garantie C…7,50 euro.
Wat houdt verlengde garantie C in ????

IK WIL ALLES KOSTELOOS RETOURNEREN !!!

Gewenste Oplossing:

Geen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Tommy Teleshopping over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Tommy Teleshopping in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Tommy Teleshopping een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Tommy Teleshopping

Heeft op 14 juli 2014 om 14:56 geantwoord

Geboden Oplossing:

Op 14 juli 2014 telefonisch contact opgenomen met de klant. Vraag besproken en opgelost. Volledige bestelling komt retour. Na ontvangst van de retourzending dragn wij zorg voor verdere afhandeling.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM