Klacht: stiltecoupe

Trudels op 04 juni 2014 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 18 juli 2014
Reactie van het bedrijf:

Wij hebben op 18 juli de klant schriftelijk meegedeeld dat wij zijn suggestie zullen beoordelen. Ook hebben wij bij de klant meer gegevens opgevraagd over zijn treinreizen.

Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 4 juni 2014

Een dagelijkse treinreiziger ervaart hinder van medepassagiers in de stiltecoupé, die zich niet aan de stilte houden. De reiziger stelt voor om duidelijkere stickers op de deuren aan te brengen en meer controle door conducteurs te implementeren, zodat de rust in de stiltecoupé beter gewaarborgd kan worden. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Reizend elke dag met de trein en elke dag zit ik graag in de stiltecoupe zodat ik even kan bijkomen van een dag werken en dan tref ik elke dag mensen aan die niet kunnen lezen of kunnen begrijpen dat je in een stilte coupe ook echt stil moet zijn. Kan de NS geen duidelijkere stickers op de deuren plakken zodat iedereen kan zien dat je in een stilte coupe zit? Of meer controleren door de conducteur ? Ik betaal genoeg om rustig te kunnen reizen maar iets meer controle of meer duidelijkheid zou ik heel erg kunnen waarderen.

Gewenste Oplossing:

Als de stilte coupe ook echt stil is!

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NS

Heeft op 18 juli 2014 om 12:19 geantwoord

Geboden Oplossing:

Wij hebben op 18 juli de klant schriftelijk meegedeeld dat wij zijn suggestie zullen beoordelen. Ook hebben wij bij de klant meer gegevens opgevraagd over zijn treinreizen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten