Klacht: Onnodig enorm hard toeterende trein

aapje1963 op 26 mei 2014 over NS in de categorie Openbaar Vervoer

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 17 juli 2014
Reactie van het bedrijf:

opmerkingen geregistreerd en een melding gemaakt bij de verantwoordelijke afdeling. Zij gaan controleren of er inderdaad onnodige gebruik wordt gemaakt van de Typhoon.

Bedrijf NS
Categorie Openbaar Vervoer
Status Opgelost
Datum 26 mei 2014

Een inwoner van Almere Buiten uit zijn bezorgdheid over het hard toeteren van treinen in de buurt van zijn woning, vlakbij supermarkt Dirk van den Broek. Hij verwijst naar een traumatische gebeurtenis uit het verleden en vraagt zich af of het toeteren zonder aanleiding gerechtvaardigd is, aangezien het hem emotioneel raakt. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Hallo, ik woon langs het spoor in Almere buiten.
Ik woon gezien vanaf station Parkwijk voor de supermarkt Dirk van de broek.
Een aantal jaar geleden is bij deze supermarkt een meisje voor de trein gesprongen en toen ja was het toeteren door merg en been vergeet dit nooit meer..
Nu is het zo dat sinds ongeveer drie weken hier steeds enorm getoeterd wordt door een machinist, waarschijnlijk woont hier iemand die hij kent maar echt hard twee tonig.
Dit is toch niet nodig, ik krijg er gewoon een steek van in mijn hart terwijl ik binnen zit dus ja kun je nagaan hoe hard er getoeterd wordt.
Is dit nu nodig en mag dit zomaar zonder aanleiding. Je merkt zo als de trein naar Lelystad gaat zeg maar dat als hij retour gaat en dus weer langs ons komt dat er weer getoeterd wordt. Een beest of zo tja dat dacht ik eerst, dan zou e aanleiding zijn maar dit is te veel toeval.
Vandaag 26 mei 2014 tussen 15.45 en 16.00 uur was het weer raak. (ik weet niet welke kant de trein ging.

Gewenste Oplossing:

Ik zou het prettig vinden dat treinen alleen in nood toeteren en niet voor de lol omdat er een bekende woont.
Je schrikt je echt kapot en dit kan de bedoeling niet zijn.

Dus misschien kunt u er wat mee en misschien kunt u wat met mijn aangegeven tijd.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door NS in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat NS een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

NS

Heeft op 17 juli 2014 om 11:41 geantwoord

Geboden Oplossing:

opmerkingen geregistreerd en een melding gemaakt bij de verantwoordelijke afdeling. Zij gaan controleren of er inderdaad onnodige gebruik wordt gemaakt van de Typhoon.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij treinvertragingen van 30+ minuten heeft u recht op compensatie. Vervoerders zijn verplicht reizigers te informeren over hun rechten.

Bron: Europese passagiersrechten