Klacht: tickets sister ackt

wilma kuijpers op 24 mei 2014 over Groupdeal in de categorie Coupon Sites

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 28 mei 2014
Reactie van het bedrijf:

Beste heer / mevrouw, Bedankt voor uw bericht. Wij hebben uw vraag reeds in behandeling via [email protected] Met vriendelijke groet, Het Groupdeal Team

Bedrijf Groupdeal
Categorie Coupon Sites
Status Opgelost
Datum 24 mei 2014

Een klant van Groupdeal had problemen met het bestellen van twee tickets voor een voorstelling op 31 mei om 20.00 uur, omdat er aanvankelijk alleen een middagvoorstelling beschikbaar leek. Na enkele e-mails ontdekte de klant dat de avondvoorstelling toch beschikbaar was, maar had inmiddels al betaald voor een andere datum. De klant vroeg om hulp om de tickets om te zetten naar de gewenste voorstelling.

Mijn Klacht:

hallo ik wilde 2 kaartjes bestellen voor 31 mei voor de voorstelling van 20.00 uur kreeg ik een melding alleen voor s middags. dus dan maar op 14 juni wat ons eigenlijk niet goed uit kwam. kom ik een paar mailtjes verder is de datum van 31 mei gewoon beschikbaar. ik had net het geld overgemaakt.kunt u mij nog helpen.om dit om te zetten naar 2 eerste rang kaartjes voor 31 mei 20.00 ik zou er erg blij mee zijn.groeten [email protected] chopinstraat 33 5011vh tilburg 0134551028

Gewenste Oplossing:

graag de kaartjes van 14 juni omruilen voor 31 mei om 20.00 eerste rang

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Groupdeal in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Groupdeal een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Groupdeal

Heeft op 28 mei 2014 om 20:37 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste heer / mevrouw,

Bedankt voor uw bericht.

Wij hebben uw vraag reeds in behandeling via [email protected]

Met vriendelijke groet,

Het Groupdeal Team

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM