Klacht: na 2 weken folder ontvangen met zelfde product voor 70€minder

Moniquevanwijk op 25 maart 2014 over MediaMarkt in de categorie Electronica Winkels - ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf MediaMarkt
Status Open
Datum 25 maart 2014

Een klant heeft op 9 maart een Galaxy Tab 3 10.1 tablet gekocht voor haar verjaardag, maar ontving op 24 maart een folder met hetzelfde product voor 70 euro minder. Na contact met de klantenservice werd aangegeven dat de termijn voor een prijsaanpassing was overschreden, wat de klant niet kon voorkomen omdat de folder na sluitingstijd van de winkel arriveerde. De klant hoopt op een coulante oplossing, gezien haar frequente aankopen bij MediaMarkt.

Mijn Klacht:

Mijn man heeft voor mij een galaxy tab 3 10.1 tablet gekocht op 9 maart voor mijn verjaardag. Ik ben nl op 22 maart jarig. Op 24 maart valt er een folder binnen met dezelfde tablet voor 199 minus de korting van samsung.
Dit is een verschil van 70 euro! Ik heb naar het filiaal in eindhoven gebeld en daar gesproken met Mirjam Havelaar. Ze verteld me dat ik de termijn van 14 dagen overschreden heb en dat daar geen uitzonderingen op gemaakt worden. Omdat de folder na 6 uur binnenvalt, is het onmogelijk om eerder te reageren, daar ik jullie niet kan bereiken na 6 uur. Ik begrijp heel goed dat er regels moeten zijn maar als je op 22 maart jarig bent en op 24 maart de folder binnenvalt dan zou ik niet weten hoe ik sneller had moeten reageren. We kopen veel bij de mediamarkt ik hoop dat jullie dan in dit geval ook een uitzondering willen maken en me alsnog tegemoet willen komen.
In afwachting op uw reactie,

vriendelijke groetjes Monique van Wijk

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als jullie me toch tegemoet komen met het verschil

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over MediaMarkt

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over MediaMarkt nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM