Klacht: voel mij opgelicht

ttervelde op 11 maart 2014 over Telfort in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Telfort
Categorie Mobiele Telefonie
Status Open
Datum 11 maart 2014

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Sinds januarie over gestapt naar telfort telefoon internet +bellen 1 extra pakket en 15 euro voor vrij bellen , ook wilde ik TV in mijn slaapkamer dat zou mij 55 euro kosten ik kan dat met mijn aow tje niet betalen, maar die kreeg ik toegestuurd met eemn briefje dat ze in bruikleen waren,daar ik een week zonder telefoon had gezeten en erg veel mobiel moest bellen als tegemoet koming.
Helaas kreeg ik op 3 maart een rekening van 204 euro, ik heb gebeld wel velemalen in de hoop iemand te vinden die mij kon helpen helaas , ze houden vol dat ik de rek moet betalen ik heb betaald wat hun toekomt 50 euro. Ik hoop dat u voor een oplossing kan zorgen ben 67 jaar en niet meer zo opgewassen tegen zulke problemen.
Bijvoorbaat hartelijk dank

Gewenste Oplossing:

Ik zou tevreden zijn als zij mij niet de telefookosten zouden berekenen en de stekker voor de tweede televisie zoals afgesproken erbij zou krijgen voor alle kosten die ik heb moeten maken omdat ik een week zonder telefoon zat ,

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Telfort

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Telfort nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie